SSRI-onttrekkingssyndroom

Bijgewerkt op 28 maart 2024

Wat is het SSRI-onttrekkingssyndroom?

SSRI-onttrekkingssyndroom is de naam voor symptomen die optreden na na het staken van gebruik van een antidepressivum van de groep SSRI’s. Onttrekkingsverschijnselen treden meestal op binnen 1 tot 4 dagen na het staken van behandeling met SSRI’s. De onttrekkingsverschijnselen kunnen tot zo’n drie weken aanhouden.

Welke symptomen geeft het?

De volgende klachten kunnen voorkomen:

Wat is de oorzaak?

Onttrekkingsverschijnselen zouden vooral voorkomen na gebruik van paroxetine, in mindere mate na sertraline, fluvoxamine en citalopram, en het minst na staken van behandeling met fluoxetine. Onttrekkingsverschijnselen zullen eerder optreden naarmate het geneesmiddel sneller uit het lichaam wordt verwijderd. De kans op het ontstaan van onttrekkingsverschijnselen na stoppen van de behandeling is groter bij behandeling met een hogere dosis en bij een langere behandelingsduur.

Hoe voorkom je het (preventie)?

Langzaam afbouwen van dosering bij mensen die langer dan twee maanden een SSRI hebben gebruikt.

Synoniemen

SSRI-abstinentiesyndroom

Engelse vertaling

SSRI discontinuation syndrome

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Scroll naar boven